KADINLARDAN © 2023. TÜM HAKLARI SAKLIDIR.

Kadınlardan

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Kadın
  4. »
  5. Thiocilline Krem Ne İşe Yarar?

Thiocilline Krem Ne İşe Yarar?

Kadınlardan Kadınlardan - - 3 dk okuma süresi
467 0

Thiocilline krem ne işe yarar? Thiocilline krem ne için kullanılır? Ya da bu kremin içerisinde ne olduğu nedir, rastgele bir yan tesiri var mıdır? Thiocilline yaralara iyi gelir mi? Gibi sorularınızı yanıtlamak için bu yazımızda sizlere Thiocilline krem ile alakalı bir dizi bilgiler sunacağız.

Thiocilline Krem Nedir?

Thiocilline krem nedir özetlemek gerekirse açıklayacak olursak bu krem bir tür antibakteriyel içerisinde ne olduğu olan ve genel hatlarıyla apse giderici olarak kullanılan bir antibiyotik kremdir. Basitrasin ve neomisin gibi faktör maddelere haiz olan Thiocilline krem, cilt üzerine uygulanır. Bu krem ile alakalı maksimum dört gözle beklenen şeylerden bir tanesi de Thiocilline krem göz içerisine sürülür mü olacaktır. Thiocilline kremin göz içerisine sürülmesinde hiç bir mahzur yoktur. Ancak geçici bir körlük yapacağı konusu ile alakalı da sizi uyarmamız gerekir. Bir süre hiç bir şey göremezsiniz fakat daha sonra krem erir ve düzgüsel bir halde görmeye devam edebilirsiniz.

Thiocilline Krem Ne İşe Yarar?

Thiocilline krem tüm eczanelerde beyaz bir tüpün içerisinde 5 gram pomad durumunda satılır. Yanıklar, yaralar ya da bir dizi cilt rahatsızlıkları için kullanılan bu kremin faal maddelerinden birine karşı alerji durumunuz var mı yok mu bilmeniz lüzumlu olacaktır.

Thiocilline Hangi Hastalıkların Tedavisinde Kullanılır?

Thiocilline hangi rahatsızlıkların tedavisinde kullanılır? Bu krem ya da merhem muhtelif cilt rahatsızlıkları ve yanıklarda ilaveten yara ve sivilcelerde kullanılan bir pomaddır. Doku ve deri iltihapları, uyuz, enfekte olmuş cilt lezyonları, piyoderma, ayak mantarı, pediküloz gibi birçok hastalığın tedavisi için kullanılır. Bu mevzu hakkında maksimum dört gözle beklenen şeylerden bir tanesi de Thiocilline krem sivilceye iyi gelir mi sorusu olacaktır. Sivilce iyileşmesi için de bu krem oldukça etkilidir.

İlginizi Çekebilir;  Spiral Taktıran Kadınların Yorumları

Thiocilline Sünnet Sonrası Krem Nasıl Sürülür?

Thiocilline sünnet sonrası krem iyi mi sürülür? Sünnet sonra sargı çıktıktan derhal sonra yalnızca dikiş bölgesine sürülmesi ihtiyaç duyulan bu krem, sünnet sonra antibiyotik bir krem olduğundan yaraların iyileşmesinden ziyade mikrop kapma riskinin azaltılması için kullanılır. Thiocilline günde kaç kez sürülür diye soracak olursanız sünnet sonrası ve yedi gün süresince günde 1 kez sürülmesi kafi olacaktır.

İlgili Yazılar