KADINLARDAN © 2023. TÜM HAKLARI SAKLIDIR.

Kadınlardan

 1. Anasayfa
 2. »
 3. Kadın
 4. »
 5. Tesettür Düğün Kombini Nasıl Yapılmalı?

Tesettür Düğün Kombini Nasıl Yapılmalı?

Kadınlardan Kadınlardan - - 3 dk okuma süresi
476 0

İçerisinde bulunduğumuz yaz mevsiminin ve düğün sezonunun etkisiyle son zamanın tanınmış mevzularından biri hanımların “tesettür düğün kombini iyi mi yapılır?” oldu. Öncelikle her hanımın kendine has tarzıyla hoş bulunduğunu ve kendisini hangi elbiseyle iyi mi hoş hissediyorsa o şekilde en şık ve çarpıcı haliyle göründüğünü hatırlatmak isteriz.

Bunun yanı sıra moda dünyasının kalbinin attığı, moda ikonlarının tavsiyeleriyle birlikte, onların önerilerine isnaden abiye koleksiyonlarını, en şık tesettür düğün kombinleri konusunu hep beraber inceleyelim.

Düğün Kombinleri Sade Tesettür Nasıl Yapılır?

Peki, hem sade hem şık tesettürlü kombinler iyi mi yapılır?

 • Öncelikle ten renginize İdeal renkli kumaşı tercih edin
 • Beden ölçülerinize göre giyim modeli belirleyin
 • Göz makyajınızı abartın(mümkünse takma kirpik takın)
 • Göz makyajınız hariç makyajınızı ten renginize makul olarak hafifçe tonlarda yapın.(özellikle dudak makyajı olabildiğince hafifçe yapılmalı ve aleni renk ruj sürülmelidir)
Tesettür Düğün Kombini Nasıl Yapılmalı?

Beden Ölçülerime Göre Kıyafet Nasıl Belirleyebilirim?

En şık tesettürlü düğün kombini yapabilmek içinse kuşkusuz maksimum dikkat etmemiz ihtiyaç duyulan şeylerden biri ise vücut tipimizi doru tanımak ve gövde analizine makul olarak giyinmektir.

 • Uzun boylu tesettürlü kadınlar uzun etekli A kesim elbiseler tercih edebilir
 • Orta boylu tesettürlü kadınlar pantolon üstü tunikli kombinler hem vücut şeklinize makul olacak hem de tarzınızı daha iyi yansıtacaktır.
 • Kısa boylu tesettürlü kadınlar belden oturtmalı geniş kesim pileli etekli(ayak bileğinden birazcık yukarda etek boyu ile) elbiseler ve omuz bölümü vatkalı(yüksek omuz) elbiseler tercih edebilirler.
 • Elbiseniz ne kadar dinamik ve şık olsa da kundura ve çanta tarzı bir o denli önemlidir.(hareketli bir elbisenin yanısıra sade, aleni renk kundura ve çantalar tercih edilmelidir)
İlginizi Çekebilir;  Cinsel İlişkiden Sonra Hamile Kalmamak İçin Doğal Yöntemler

Pantolonlu Tesettür Düğün Kombini

Konuyla alakalı önerebileceğimiz bir öteki kombin biçimi de pantolonlu tesettür düğün kombinleri

Olacaktır. Hem modern hem şık bir kombin kurmak isteyen okurlarımızın tercih edebileceği hoş bir kombin biçimi olarak tercih listemize ekleyebiliriz.

Pantolon tunik tesettürlü düğün kombini elbiseye nazaran birazcık hafifçe kalacağı için simli ve parlak kumaşta pantolon tunik ekip tercih edebilirsiniz.

İlgili Yazılar