KADINLARDAN © 2023. TÜM HAKLARI SAKLIDIR.

Kadınlardan

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Giyim
  4. »
  5. Siyah Elbiseye Makyaj

Siyah Elbiseye Makyaj

Kadınlardan Kadınlardan - - 3 dk okuma süresi
544 0

Siyah Elbiseye Makyaj – Her kadının dolabında kesinlikle bir adet de olsa siyah renk elbise bulunmaktadır. Asaleti simgeleyen bu elbise kadınların hem zarif görünmesini hem de dikkat çekmesine sağlamaktadır. Bu bağlamda siyah bir elbise giydiğinizde bu elbisenin üstüne yapmanız ihtiyaç duyulan makyajı da dikkatli olarak yapmanız gerekmektedir.

Çünkü makyaj doğru yapılmadığında daha hoş görünmeyi sağlamak yerine daha fena bir imaj elde edilmesine neden olmaktadır. Bu nedenle kesinlikle yediğiniz kıyafetle ahenkli makyaj hazırlamaya itina gösterin.

Siyah Elbiseye Makyaj

Siyah elbiseye makyaj önerileri içerisinde öncelikle vücudunuzun gün ışığı ve parlak görünmesine itina göstermeniz gerekmektedir. Bu nedenle yalnızca yüzünüze değil elbiseden gözüken öteki noktalara da fondöten uygulaması yapmanız gerekmektedir.

Dikkat cazibeli renklerden biri olan siyah elbisede kullanıldığında kesinlikle göz makyajının elbisenin koyu tonunu tamamlaması gerekmektedir. Bu nedenle siyah elbiseye makyaj yaparken Göz makyajınızda kesinlikle koyu tonlardan far kullanımına itina göstermeniz gerekmektedir. Kedi gözü makyajı şeklinde de malum makyaj uygulaması esnasında eyelinerınızı bu metotta çekmeye itina gösterin.

Daha sonrasında siyah renk daha keskin yüz hatlarına da olabildiğince hoş bir görüntüye haiz olacağı için kesinlikle kontür kullanarak yüzünüzü keskin çizgiler ile ortaya çıkarmanız gerekmektedir. Siyah elbise giydiğinizde ruj tarzı yaparken kesinlikle siyahın giyside zıttı olan kırmızı renk ruju tercih etmeniz gerekmektedir. Aynı zamanda siyah renk olabildiğince mat bir tasarıma haiz olmasından kaynaklı da üstüne bir kat parlatıcı sürerek dudaklarınızı ön plana çıkartabilirsiniz.

Siyah Elbiseye Makyaj

Siyah Elbiseye Hangi Renk Oje Sürülür?

Eğer mühim bir davete katılacaksınız ve şıklığınızı yansıtmak için siyah bir elbise giyseniz makyajınızı tamamladıktan sonrasında kesinlikle oje seçiminize de dikkat etmeniz gerekmektedir. Özellikle siyah elbiseye hangi renk oje sürülür? diye merak edenler için kesinlikle ten renginize ahenkli oje tarzı yapmanız ve siyah giyim içerisinde genelde beyaz, gümüş, kırmızı ya da kırmızının tonlarını kullanabilirsiniz.

İlginizi Çekebilir;  Gelin Saçı Modelleri: Birbirinden Modern Gelin Saçları

Ancak klasik renklerden hoşlanmıyorum diyorsanız da siyah elbiseniz için sarı oje tercihini yapabilirsiniz. Böylece hem makyajınız hem de projeniz ile olabildiğince şık bir manzara elde etmeniz mümkündür. Giyilen giyim ile meydana getirilen makyaj ahenkli olmadığından asla de hoş olmayan sahneler ortaya çıkmaktadır.

İlgili Yazılar