KADINLARDAN © 2023. TÜM HAKLARI SAKLIDIR.

Kadınlardan

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Cilt
  4. »
  5. Sivilce İzleri İçin Krem Kullananlar

Sivilce İzleri İçin Krem Kullananlar

Kadınlardan Kadınlardan - - 3 dk okuma süresi
498 0

Sivilce İzleri İçin Krem Kullananlar – Sivilceler genelde buluğ döneminde olabildiğince sık ortaya çıkmakta ve genelde de cilt yüzeyinde iz bırakmaktadırlar. Aynı zamanda sivilceler fazla yağlı cilt dokusuna haiz olan kişilerde sık sık görülebildiği gibi bunun yanı sıra hormonal düzensizlikte sivilce oluşumuna niçin olabilmektedir.

Sivilce izi meydana gelmiş kişiler muhtelif dermatolojik deva kullanması ve değişik kremleri deneyerek çözüm elde etmeye çalışsalar da genelde sivilce izleri için pek bir çözüm yolu bulunmamaktadır. Bu noktada ise sivilce izi sorunu yaşayan kişiler aynı sorunu yaşayan öteki bir kişilerin kullanmış olduğu ilaçları merak etmekte ve kullandıkları ilaçlar üstüne meydana getirilen yorumları incelemektedirler.

Bu noktada sivilce izleri için krem kullananlar tarafınca yapılma olan yorumlar incelendiğinde aslında dermatolojik olarak üretilmekte olan hiç bir kremin tam anlamıyla sivilce izlerini gidermede etkin bulunduğunu söyleyemeyiz.

Sivilce İzleri İçin Krem Kullananlar

Kırmızı Sivilce İzleri İçin Krem

Kırmızı sivilce izleri genelde cilt yüzeyinden uzun süre geçmemekte ve buluğ ile beraber ortaya çıkıp uzun seneler boyunca kişiler için negatif bir duruma niçin olmaktadırlar. Bu nedenle kırmızı sivilce izi bulunan kişilerin beklemekten ve sabır göstermekten öteki çare yoktur. Özellikle kırmızı sivilce izleri için krem önerisi roaccutane olarak bilinmektedir.

Bu ilacın hem krem hem de hap formu bulunmaktadır. Özellikle reçeteli ilaçlar grubunda yer edinen bu ilacın kullanımına başlanmadan ilkin hekim tarafınca birtakım testlerin yapılması ve daha sonra reçete edilerek kullanılmaya başlanması gerekmektedir.

Aynı zamanda deva kullanması boyunca muayyen aylarda tekrar kontrol yapılması bu ilacın kullanım süreci içinde olabildiğince önemlidir. Sürekli olarak kontrol ile kullanılması ihtiyaç duyulan bu deva olabildiğince ağır aktif maddelere haiz olduğundan çoğu şahıs üstünde negatif etkiye niçin olabilmektedir.

İlginizi Çekebilir;  Sütle Cilt Bakımı Nasıl Yapılır? – Sütle 3 Ayrı Cilt Bakım Önerisi
Sivilce İzleri İçin Krem Kullananlar

Sivilce Lekeleri İçin Krem Önerisi

Sivilce lekeleri için krem önerisi ise değişik markalar tarafın üretilmekte olan mamüller olmaktadır. Genellikle doktorlar tarafınca reçete edilerek kullanılması ihtiyaç duyulan bu ilaçlar lekeleri tam anlamıyla ortadan kaldırmasa da renk tonunu hafifletebilmektedir.

Sivilce lekeleri için krem önerisi olarak genelde Dermalogica Pure Light SPF 50 olmakta ve bilhassa çoğu dermatolog bu kremi önermektedir.

İlgili Yazılar