KADINLARDAN © 2023. TÜM HAKLARI SAKLIDIR.

Kadınlardan

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Kadın
  4. »
  5. Nabızdan Hamilelik Testi

Nabızdan Hamilelik Testi

Kadınlardan Kadınlardan - - 3 dk okuma süresi
471 0

Nabızdan hamilelik testi olası müdür? Hamilelik 40 haftalık bir süreçtir. Anneler ilk hamileliklerini duydukları günden itibaren yapıları gereği oldukça daha duygusallardır. Bu oldukça düzgüsel bir durumdur. Çünkü annelik bilhassa insiyaki bir davranış oluşturmaktadır. Bu da yalnızca annelerde bulunmaktadır. Doğada hayvanlarda dahil annelik insiyaki bir davranış bulunmaktadır.

İç güdü ve iç güdüsel davranış birbirinden değişik kavramlardır. İçgüdü yalnızca hayvanlarda bulunmaktadır. Bir türün anlamsızca hiç bir öğrenme ürünü olmayan davranışlarıdır. Bu anlamda insiyak insanlarda olmaz olan davranış örüntüsüne insiyaki davranış demek daha doğru olacaktır.

Nabızdan Hamilelik Testi Nasıl Yapılır?

Nabızdan hamilelik testi iyi mi yapılır. Bu anlamda nabız sayımını bilmeniz gerekmektedir. Nabız bilhassa bilekten bir saatte atan damar ile ölçülmektedir. Ama bu anlamda bunu manu el yapmak zor olabilir. Bu anlamda bir kan basıncı cihazı ile nabzınızı ölçebilirsiniz. Buradaki kalp atım sayımına göre nabzınızın kaç attığını görebilirsiniz.

Nabızdan Hamilelik Testi

Nabız bilhassa hamilelerde normalden daha süratli atmaktadır. Bu kişinin iki canlı olduğundan meydana gelen bir durumdur.

Hamile Bir Kadının Nabzı Kaç Olmalıdır?

Hamile bir kadının nabzı kaç olmalıdır. Bu anlamda net olarak bu şu demek oldukça doğru bir yaklaşım değildir. Çünkü hepimiz birbirinden farklıdır. Bu anlamda kişilerin sitemi de birbirinden farklıdır. Normal insanlarda kalp atım hızı 60 ve 100 içinde değişim göstermektedir. Kişinin 100 üstünde nabız göstermesi kalp hakkında bir sorunun işaretçisi olabilir. Bu anlamda bu vaziyet dikkatsizlik edilmeden en yakın bir sıhhat kuruluşuna başvuru edilmelidir.Hamile bir kadının ise nabız artış hızı 100 ve 120 içinde değişim göstermelidir.Özellikle nabzın 140 dan fazla atması kalp krizi riskinin işaretçisi olabilir.

İlginizi Çekebilir;  Bebekler İçin Uyku Şurubu İsimleri

Telefondan Gebelik Testi Yapma

Telefonda gebelik testi yapma kadınların bilhassa tane döngüsünü yayınlayan takvimler ile mümkündür. Kadınlar bu kontrol ile yumurtlama zamanlarını takip edebilmektedir. Ve bu anlamda bebek isteyen kişiler bu takvime göre daha huzurlu gebe kalmaktadır. Kişi son tane tarihine göre de kaç haftalık gebe bulunduğunu bilmektedir. Düzenli tane döngüsüne haiz bir kişinin daha basit bebek sahibi olduğu bilinmektedir.

İlgili Yazılar