KADINLARDAN © 2023. TÜM HAKLARI SAKLIDIR.

Kadınlardan

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Makyaj
  4. »
  5. Kırmızı Elbise Makyajı

Kırmızı Elbise Makyajı

Kadınlardan Kadınlardan - - 3 dk okuma süresi
433 0

Kırmızı Elbise Makyajı – Makyaj elbisenin kombini tamamlayan en mühim nedenler içinde yer almaktadır. Özel günlerde giymiş olduğumuz kıyafetlerin tamamlayıcısı olan makyaj etkeni minimum kundura ve çanta kadar önemlidir. Kırmızı cesaretin rengi olması sebebiyle genelde kırmızı renk elbise giyenler olabildiğince yürekli bir elbise giyindikleri için makyajının da bu cesareti desteklemesi gerekmektedir.

Kırmızı elbise makyajı için öncelikle gözlerin ön plana çıkarılması çok daha güzel bir imaj elde edilmesine destek olacaktır. Bu nedenle kırmızı elbise giyildiğinde kesinlikle buğulu bir göz makyajı yapmak gerekiyor ve elbisenin tonuna makul renkler kullanılmalıdır.

Kırmızı Elbise Makyajı

Ancak bu makyajda kesinlikle gözler ön plana çıkartıldığı için dudaklar ya da yanaklar geri planda tutulmalı ve bilhassa dudak makyajında nude renkler tercih edilmelidir.

Ancak elbisenizin tamamiyle yürekli bulunduğunu düşünüyorsanız daha tabii tonları kullanarak da göz makyajı yapabilirsiniz. Ancak gözlerinizi ön plana çıkarmadığımız da kesinlikle dudaklarınızı ön plana çıkarmanız gerekiyor bu nedenden dolayı de kırmızı elbise için kırmızı ruj kullanması yapmanız gerekmektedir.

Kırmızı Elbiseye Hangi Renk Oje Sürülür?

Genellikle hususi günlerde elbise rengi tercihi olarak kırmızı renk çoğu şahıs tarafınca tercih edilmektedir. Bu noktada kırmızı elbiseye hangi renk oje iyi gider? diye soracak olursanız kırmızı rengi kıyafetle genelde koyu kırmızı, pastel renkler ya da beyaz renk oje kullanılabileceği gibi Fransız manikürü de yapılabilmektedir.

Kırmızı Elbise Makyajı

Kırmızı Elbise Makyajı

Kırmızı elbise göz makyajı ile kendini fazlasıyla gösterdiği için kesinlikle abiyelerde ya da daha klasik elbiselerde kırmızı renk tercih edildiğinde göz makyajının ön planda kalması gerekmektedir. Özellikle kırmızı renkte elbise giydiğinizde tabii bir manzara elde etmek istiyorsanız göz makyajınızda renkli far kullanmamaya itina gösterin. Bunun yerine daha pastel tonlarını kullanarak göz makyajınızı yapabilirsiniz.

İlginizi Çekebilir;  Makyaj Aynası Hangi Tür Aynadır?

Daha sonrasında siyah renk bir kalem ve eyeliner çekerek gözlerinizi ön plana çıkartabilirsiniz. Rimel kullanmayı bu aşamada katiyen atmamanız gerekmektedir. Böylece hedeflediğiniz tabii görünümü elde ederek ilgi cazibeli bir göz makyajı yapmış olabilirsiniz. Günün hem en parlağı hem de en doğalı olmak tamamiyle sizin ve yapmış olduğunuz göz makyajınızın elindedir.

İlgili Yazılar