KADINLARDAN © 2023. TÜM HAKLARI SAKLIDIR.

Kadınlardan

 1. Anasayfa
 2. »
 3. Güzellik
 4. »
 5. Kadınlar İçin Diyetler: Zayıflatan Diyet Tarifleri

Kadınlar İçin Diyetler: Zayıflatan Diyet Tarifleri

Kadınlardan Kadınlardan - - 6 dk okuma süresi
551 0

Kadınlar için rejim tarifleri, gün geçtikçe daha iyi bir halde geliştiriliyor. Kişiler daha özgüvenli ve sevinçli olmak için rejim ve spor yaparak zayıflayabilir. Özellikle boy, yaş ve kilo içinde dengeyi kuramayan kişiler sıhhatli şekilde kilo verebilir. Bunun için uzmanlardan yardımcı almalı, hayatlarına hareketi dâhil etmeli ve kadınlar için diyetler ile beslenme alışkanlıklarını gözden geçirerek süratli şekilde kilo verebilir. Kişiler kilo verirken yağ oranlarının azalması ve kas oranlarının artmasına odaklanmalıdır. Böylece hareket etme yetenekleri artar ve istenilen vücut oranları daha sıhhatli şekilde kavuşulur.

Kadınlar erkeklere oranla kilo konusu ile ilgili daha hassastır. Bunun sebebi dış görünümleri ile daha çok ilgilenilmesi, hanımdan beklenen özendir. Ancak erkekler de günümüzde kilo ve dış görünümüne dikkat ederek daha özgüvenli olabilmektedir. Sağlıklı, süratli ve etkili şekilde kilo vermek isteyen kişiler hem kadınlar için diyetler yapmalı hem de günlük rutinlerine sporu dâhil etmelidir. Böylece bekledikleri süreden daha süratli kilo verilir ve vücutları şekle girmiş olduğu için daha motive şekilde rejimlerine devam etme payı artar.

Kadınların metabolizmaları erkeklere göre olabildiğince yavaştır. Bu nedenle kadınlar için diyetlerde daha azca yağ, karbonhidrat almalıdır. Genellikle rejim yapılırken en büyük hata tamamiyle yağ ve karbonhidratın kesilmesidir. Bu şekilde rejim yapanlar belli bir müddet sonra sağlıkları negatif şekilde etkilenebilir. Bu nedenle dengeli beslenilmelidir. Diyetlerde şeker payı azaltılmalı, protein, yağ ve karbonhidrat dengeli olarak alınmalıdır. Aynı zamanda ara öğünlere ehemmiyet verilerek ana öğünlere çok aç oturmaları engellenir.

Kadınlar için Diyette En Çok Ne Kilo Verdirir?

Spor ile beraber rejim yapmak etkili şekilde kilo azaltmayı hızlandırır. Özellikle belli bir kas payı elde edilmek isteniyorsa ve karın, bacak kası görülmesi isteniyorsa olabildiğince fitness, pilates yapılmalıdır. Protein ağırlıklı beslenmek hem kişileri uzun süre tok meblağ hem de yeni kas oluşumunu yardımcı verdiği için kişilerde oluşan kramp ağrıların giderilmesinde etkilidir.

İlginizi Çekebilir;  İdrar Yolu Enfeksiyonundan Korunma Yolları

Ergenlik ve gelişim döneminde rejim yapılıyorsa kişiler kesinlikle uzmana görünmeli ve onların yönlendirmeleri doğrultusunda kilo azaltmalıdır. Diyet yaparken genelde tok tutan yiyecekler tüketilmeye çalışılır. Tok tutan yiyecekler nelerdir?

 • Yumurta
 • Yeşil Mercimek
 • Tavuk Göğsü
 • Somon
 • Kayısı
 • Erik
 • Kepekli ekmek
 • Sirke
 • Acı biber
 • Ananas
 • Avokado
 • Yoğurt
 • Elma
 • Maydanoz
 • Bulgur
 • Chia Tohumu
 • Yulaf Ezmesi

En Çok Ne Kilo Verdirir?

Uzun süre kişileri tok tutan, protein, vitamin, mineral, yağ oranlarını dengeli olacak şekilde tüketmek kilo azaltma sürecinin hızlanmasını elde eden en mühim faktördür. Özellikle sofraya çok aç oturmamak, porsiyonları azaltmak, karbonhidrat ve şeker oranlarının düşürülmesi metabolizmanın hızlanmasına yardımcı olur. Aynı zamanda son zaman sık sık meydana getirilen aralıklı oruçlar vasıtası ile etkili şekilde kilo verilebilir. 8 saat yalnızca yiyecek yeme üstüne kurulu öteki saatlerde yalnızca sıvı tüketilebilen bir sistemdir.

Bunları uygulamadan ilkin bireyler kesinlikle bir diyetisyene danışmalı ve kişilerin kilo, boy ve yaşına göre hususi bir uygulama uygulanmalıdır. Böylece daha süratli şekilde zayıflamak mümkündür. Gün içinde şahıs acıkırsa yağlı, hazır, koruyucu madde içeren yiyecekler yerine salata, kuruyemiş, yoğurtlu atıştırmalıklar tüketerek açlıklarını giderebilir. Bunlar ara öğünlerdir ve olabildiğince etkilidir. Ara öğünlerde sıhhatli beslenmek akşam yemeklerinde ya da öğle yemeğinde daha hafifçe beslenilmeye yardımcı olur.

Gece Aç Yatmak Kilo Verdirir mi?

Çok uzun süre aç kalmak ve yetersiz, dengesiz beslenmek bedenin direncini kırar. Hastalıklara neden olur hatta araştırmalara göre fertleri depresyona yönlendirir. Bu nedenle rejim yaparken de kişilerin damak zevkine uygun, sıhhatli ve dengeli rejim uygulamaları yapılmalıdır. Özellikle vitamin, mineral, protein, yağ oranlarını dengeleyici şekilde sıralama oluşturulmalıdır. Kişiler kendi yaptıkları programda tamamiyle karbonhidratı çıkardığında kuvvetsiz kalabilir. Bunun yerine dengeli ve sıhhatli küçük porsiyonlar ile beslenmek daha faydalıdır.

İlginizi Çekebilir;  Kadın Saç Modelleri: Yeni Yılların 8 Moda Saç Modeli

İlgili Yazılar