KADINLARDAN © 2023. TÜM HAKLARI SAKLIDIR.

Kadınlardan

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Güzellik
  4. »
  5. Kadın Saç Modelleri: Yeni Yılların 8 Moda Saç Modeli

Kadın Saç Modelleri: Yeni Yılların 8 Moda Saç Modeli

Kadınlardan Kadınlardan - - 6 dk okuma süresi
506 0

Kadın saç modelleri modası, her geçen sene değişiyor ve farklılık kazanıyor. Dış görünüşün yüksek popülaritesinin olduğu ve gittikçe ehemmiyet kazanılmış olduğu bir çağda kadınların baş rol olması kuşkusuz kaçınılmazdır. En mühim dış görünüş unsurlarından biri de mutlaka saç stilidir. Kadınların geçmişten günümüze yoğun derecede ilgisini gören saç modelleri vakit ilerledikçe yeni ve trend saç modelleri halini almıştır.

Kadın saçı modelleri (2022)

Kadınların bu hususta meşhur adlardan etkilendiği gerçeği de katiyen yadsınamaz bir gerçektir. Kadınların saç stillerini değişiklik yapma durumu genellikle onların ruhsal durumlarını yansıtan bir vaziyet olmuştur. Bu yüzden bir hanımı hayranı olduğu birinin aynı saç modelini yaptırırken ya da yaşamış olduğu ruhsal travmalardan sonrasında değişik bir saç modeli yaptırırken görme olasılığınız yüksektir.

Bu durumlar ele alındığında değişiklik mutlaka kaçınılmazdır ve değişimin en mühim etkenlerinden biri de hanımlar için saç modelleridir. Bu bağlamda kadınların hem etkileyip hem de etkilendiği belli ve trend saç modellerini şu şekilde sıralayabiliriz.

Dokulu Katmanlar

Katman ve daha fazla katmanlar kullanarak tabi ince saçlara çok daha fazla doku ekleyebilirsiniz; saçın ortasını uçlara odaklamak gayet fazla hacim (saç için) kaybetmemenizi sağlar. Dokulu tabaka hanım saç modelleri, 2010’lu yıllardan sonrasında hanım saç modası konusu ile ilgili popülerliğini arttırmaya başlamış durumdadır.

Boyfriend Bob Saç Modelleri

Kuaförlerce ‘kutu bob’ adıyla malum bu saç modeli, çene uzunluğunda üstünde yada hemen muadil gelen belirgin, künt bir kesimdir. Katmansız veya Shag olmayan bir kesimdir ve 90’lı yıllarda olabildiğince tanınmış olan perdeli adam saç kesimini çağrıştırır fakat o saç modelinden ayıran özelliği sadece daha uzun olması ve ortasında  bir ayracın olmasıdır.

İlginizi Çekebilir;  Kadınlar İçin Diyetler: Zayıflatan Diyet Tarifleri

Saçı daha da hoş hale getirmek içi düz yada daha yumuşak bir dalga ile yapmak daha hoş olur. Bu saç modeli sizin düzgüsel çene  boyu uzunluğunuzla daha iyi oluyor fakat  yüz şekliniz en belirleyici neden olduğundan yüzünüze  uyacak biçimde dilediğiniz gibi kısaltabilirsiniz. Saç tipiniz ilaveten bir öteki etkili unsurdur bu model için.

Dalgasız Fransız Bob Saç Modelleri

Çoğu vakit sık ve dalgalı olan saçlara da karşımıza çıkan ve kuaförlerce Fransız Bob kesim olarak malum bu saç modeli yüz çevresine yeni bir manzara ve hareketlilik kazandıran bu saç modeli daha dağınız öteki bir deyişle zamansız hal alıyor. Sürekli saçınızı kurutmaktan hoşlanmayan biri iseniz saçınızın kendi haliyle daha hoş duran bir saç modelidir.

Vurucu Kesim

Daha çok düz ve ince saçlar için genel hatlarıyla keskin bob trend saç modelleri öneri edilir. Opsiyonel olarak belirtmek gerek görülürse bu kesimi yaptıracak olanlar kalıcı fön tercih edebilirler. Saçın köşelerini çene hizasına getiren bu model olabildiğince iddialı bir saç modelidir.

Katlı Bob

Daha çok 70’li yılların modası olan bu saç kesim modeli güncellenmiş dinamik görünümüyle yeniden tercih edilen bir kesim modeli olmuştur. Yapanların daha fazla tercih etme nedeni kabarmış ve dalgalı saçları daha şik ve cazip bir görünüşe kazandırmasıdır.

Uzun Bob

Daha çok kısa saç sevmeyen hanımların tercih etmiş olduğu bu saç kesim modelidir. Bu modeli tercih etmenin ana sebebplerinden biri de saçların daha kısa bir müddette daha ivedi uzamasıdır. Bu anlamda kısa saça hazır olamayan bayanların daha fazla tercih etmiş olduğu bir modeldir. Tamamen tercih olabileceği gibi kısa bir kuyruk ile bu saçı kullanmak daha hoş bir imaj oluşturabilir.

Örgülü Saç Modeli

Daha çok düğün ve hususi günlerde kullanılabilecek bu saç modeli saçların örgülü halini toparlayarak daha iyi ve alımlı bir imaj ortaya çıkarır. Örgülü saç modelleri bunun yanı sıra 2000’li yılların en tanınmış hanım saç modelleri içinde yer almaktadır.

İlginizi Çekebilir;  Sütle Cilt Bakımı Nasıl Yapılır? – Sütle 3 Ayrı Cilt Bakım Önerisi

Afro-Amerikan

1980’lerin moda saç stili olan permanın bir öteki sürümü olan bu saç kesim modeli olabildiğince yaygın bir modeldir. Tek başınıza yapabileceğiniz bir model olmadığı için, saçların sağlığı adına ustalaşmış yardım almak daha makul olur.

2022’nin en fenomen saç stilleri listelendi! Saç stillerinin yanı sıra düğün meydana getirecek ve gelin saç modelleri arayışında olan kişiler için de birkaç model tavsiyemiz var. Gelin saç modeli arayanlar şu yazıya da göz atabilirler; Gelin Saç Modelleri (2022)

İlgili Yazılar