KADINLARDAN © 2023. TÜM HAKLARI SAKLIDIR.

Kadınlardan

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Kadın
  4. »
  5. Hamilelikte Yatış Pozisyonu Resimli

Hamilelikte Yatış Pozisyonu Resimli

Kadınlardan Kadınlardan - - 3 dk okuma süresi
428 0

Hamilelikte yatış pozisyonu resimli anlatım şeklinde yapacağınız araştırmalar kararında en huzurlu ve en güvenilir yatış pozisyonunu bulmak mümkündür. İlk defa gebe kalmış olan birçok kadının uyurken bebeğine sanki zarar verecekmiş gibi bir korkuya kapılması oldukça düzgüsel olacaktır. Ancak hamileliğin 3. ayına kadar yatış pozisyonu o kadar da mühim bir şey olmayacaktır. Henüz bu zamanda göbek çıkmamış olduğundan yatarken rahatsız olma gibi bir vaziyet da mevzubahis değildir. Ancak bebek büyümeye başladıkça tabi göbek de büyüyecektir. Bu sebeple huzurlu bir biçimde uyumak da zor hale gelecektir. Bu yazımızda sizler için hamileliğin kaçıncı ayında ne pozisyonlarda uyumanız gerektiği mevzusu ile ilgili tüyolar verdik.

Hamilelikte Yatış Pozisyonu Resimli

Hamilelikte Ne Zamana Kadar Sırt Üstü Yatılır?

Hamilelikte ne zamana kadar sırt üzeri yatılır mevzusu her hanım için aynı vakit zarfını kapsamayabilir. Bazı kadınların iç karnı daha geniş olabilir. Bu sebeple karnı oldukça fazla büyük olmayabilir. Ancak birtakım kadınlar, bilhassa de ikiz bebek bekleyen hanımlar ilk üç aydan sonrasında sırt üzeri yatmakta zorlanabilir. Buna hemen hemen bir cevap verecek olursak ilk üç ile altı ay sonrası huzurlu bir uykuya elveda demeye başlayacağınızı söyleyebiliriz.

Hamilelikte Yan Yatarken Bebek Ezilir Mi?

Hamilelikte yan yatarken bebek ezilir mi sorusu da bu hususta oldukça sık sorulur. Bu genel hatlarıyla toplum arasında yanlış malumat kararı ortaya çıkmış bir tevatürdür. Yan yatıldığı vakit bebeğin içerisinde bulunmuş olduğu sıvı bunun için koruma sağlayacaktır.

Hamilelikte Kaçıncı Haftadan Sonra Sola Yatılır?

Hamilelikte kaçıncı haftadan sonrasında sola yatılır mevzusu ile ilgili doktorlar, 24. haftadan sonrasını önermektedir.

İlginizi Çekebilir;  Gebelik Testi Negatif Çıkıp Sonradan Hamile Olduğunu Öğrenenler

Hamilelikte En doğru Yatış Pozisyonu Nedir?

Hamilelikte en doğru yatış pozisyonu nedir diye soracak olursanız bu her vakit için hamileliğin ilk altı ayını geride bıraktıktan sonrasında sola doğru yatmak gerekir. Sağa doğru yatıldığı vakit toplardamara baskı yapabilir. Hamilelikte, kadın doğum uzmanları tarafınca tavsiye edilen yatış pozisyonu her vakit için sola doğru yatmak olacaktır. Yüzükoyun ya da sırtüstü yatmak hamilelikte yanlış uyku pozisyonları olacaktır.

İlgili Yazılar