KADINLARDAN © 2023. TÜM HAKLARI SAKLIDIR.

Kadınlardan

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Kadın
  4. »
  5. Gebelik Testi Negatif Çıkıp Sonradan Hamile Olduğunu Öğrenenler

Gebelik Testi Negatif Çıkıp Sonradan Hamile Olduğunu Öğrenenler

Kadınlardan Kadınlardan - - 3 dk okuma süresi
445 0

Gebelik testi yaptırdığında olumsuz bir netice belirebilir. Görülen olumsuz netice gebe kalmadığı düşüncesinde olmanızı sağlarken sonradan gebe kalma durumu mevzubahis olabilir. Ülkemizde gebelik testi olumsuz çıkıp sonradan gebe bulunduğunu öğrenenler olduğunu söyleyebiliriz. Birçok kişinin bu duruma bu tür şeyler gelebiliyor. Ev gebelik testi yapılması demek net sonuçlar bulunduğunu göstermez. Daha sonra şok edici bir gebelik durumu ile karşı karşıya gelme ihtimaliniz ise yüksek olmaya başlar. Bu nedenle işi şansa bırakmadan sıhhat kuruluşlarında gebelik testini yapmanız daha emin olacağınız bir sonuçla karşılaşmanız açısından mühim olacaktır. Aksi durumda ise her ne kadar gebelik testi yapmış olsanız bile daha sonra gebe olduğunuzu öğrenebilirsiniz.

Gebelik Testi Negatif Çıkıp Sonradan Hamile Olduğunu Öğrenenler

Negatif Çıkan Gebelik Testi Pozitife Döner Mi?

Negatif çıkan gebelik daha sonra pozitife dönebilir. Bu niçin oluyor derseniz kadınların hormonun tam manasıyla salgılanmamasından kaynaklıdır. İlişki sonra derhal gebelik testi yaptırmanız olumsuz bir netice almanıza niçin olur. Fakat kadının hormon salgıları ise bir müddet sonra aktifleşmeye başlayacağından kaynaklı olumsuz olan netice pozitif olmaya başlayacaktır. HCG salgılanma durumu derhal hemen daha olmamasından kaynaklı kontrol sonuçlarınızın yanıltıcı olma ihtimali yüksektir. Negatif çıkan gebelik testi pozitife döner mi? diye sorgulayanlar için evet diyebiliriz.

Evde gebelik testi meydana getirecek olanlar ise kontrol işlemlerini şöyle hazırlamaya başlayabilir:

*Pek oldukça çeşit hamilelik testi bulunabiliyor. İdrarı yaptığınız bir kaba gebelik kontrol çubuğunu batırabilirsiniz

*İdrara çubuğu batırdıktan sonra ise 5-10 saniye kadar bekletmeniz gerekiyor. Daha sonra idrardan çubuğu çekmenizle kontrol neticeleri belirecektir. Dediğimiz gibi kontrol çubuğunda olumsuz bir netice görülse de daha sonra pozitife dönme durumu olabiliyor. Bunun için evde değil de sıhhat kuruluşlarında kontrol yaptırmanız daha net sonuçlara ulaşmanız açısından mühim olacaktır.

İlginizi Çekebilir;  Bir Erkek Bir Kadına Ne Zaman Bağlanır?

Hamilelik Testi Negatif Çıkarsa Ne Olur?

Hamile kalıp kalmadığınızı öğrenmek için kontrol yapma ihtiyacı duymaya başlamış olursunuz. Lakin hamilelik testi olumsuz çıkarsa ne olur? diyebilirsiniz. Negatif olarak çıksa da bu netice doğru olmayabilir. Bu sebepten kaynaklı yedi gün sonra tekrar kontrol yapmalısınız.

İlgili Yazılar