KADINLARDAN © 2023. TÜM HAKLARI SAKLIDIR.

Kadınlardan

 1. Anasayfa
 2. »
 3. Diğer
 4. »
 5. Evden İş Önerileri: Kadınlar İçin Evde Yapılabilecek İşler Neler?

Evden İş Önerileri: Kadınlar İçin Evde Yapılabilecek İşler Neler?

Kadınlardan Kadınlardan - - 8 dk okuma süresi
545 0

Evden işler, bilhassa evde bebeği olan kadınların bir taraftan gelir elde edip maddi gereksinimlerini karşılayabilmesi için kolaylık sağlıyor. Evde yapılabilecek işlerin gün geçtikçe yenileri çıkıyor. Örneğin ev kadını olan kişilerin sık sık uğraştığı iplik, süs, kurdele işleri geçtiğimiz yıllarda olabildiğince popülerdi. Ancak artık internet ve dijital dünyanın daha çok ön plana çıkmasıyla birlikte, evden iş önerileri de farklılık kazanmaya başladı.

Evden iş yaparak para kazanmak

Kadınlar için evden iş önerileri arasında bilhassa çok uzun vakit almayacak, hem telefondan hem de bilgisayardan yapılabilecek işler bulunuyor. Gelişen dijital dünya ile beraber evde yapılabilecek işlerin de seyri değişmiş durumdadır. Artık yalnızca bir telefon aracılığıyla, günde birkaç saat vakit ayırıp para kazanmak olası hale gelmiştir. Peki, hanımlar için evden iş önerileri neler? Evde yapılabilecek işler neler?

Evden İş Önerileri Neler?

Evden iş önerileri arasında yukarıda da bahsedilmiş olduğu gibi bilhassa dijital işler yer alıyor. Bu işler vasıtasıyla günde 20 liradan binlerce liraya kadar değişebilen miktarlarda hasılat sağlamak olası hale gelmiştir. Eğer evde bebek ya da çocuk bakıyorsanız, hanımlar için evden yapılabilecek işler arıyorsanız, bu sıralama tam size göre! Evden iş önerileri 2022 yılı için aşağıdaki gibidir.

1. Evden içerik üretin!

Evden yapılabilecek işlerin ilk sırasında, yalnızca bir telefon vasıtasıyla günde birkaç saat ayırarak yapabileceğiniz bir iş modeli yer alıyor. Her sektörden internet siteleri artık artmaya başladı. Günümüzde bir çok işletmenin ve kişinin bir internet sitesi bulunduğunu görmek mümkün. Bu internet sitelerinin daha iyi sırama alması, daha çok ziyaretçi elde etmesi için ise makale ismi verilen içeriklere gereksinim duyuluyor. Örneğin sıhhat alanı üstüne açılmış bir internet sitesinde blog kısmında hastalıklar, sıhhat sorunları, rahatsızlıklar ve çözümleri ile alakalı yazılar yer alıyor.

İlginizi Çekebilir;  Gelin Saçı Modelleri: Birbirinden Modern Gelin Saçları

Bu yazılar ise genellikle imla kurallarını bilen, alakalı sektöre hakim ve hususları araştırıp içerik üretebilecek kişiler tarafınca hazırlanıyor. Hazırlanan bu içeriklere ise 100 kelimesi başına 2 liradan başlayarak 25 liraya kadar değişen miktarlarda ücret ödeniyor. Yani misal vererek açıklamak gerekirse; günde 500 kelimelik 5 tane makale hazırlayan şahıs yaklaşık olarak 50 liradan 750 liraya kadar değişen oranlarda gelir elde edebiliyor.

Eğer Türkçe imla kurallarına hakim olduğunuzu düşünüyorsanız, kendinizi uzman sayabileceğiniz sektörler için içerik üretmek adına siparişler alabilirsiniz. İçerik üretilecek sektör konusu ile alakalı genellikle bir sınır yoktur; bir araba üreticisinden bir sıhhat sitesine ya da şahsi blog sitesine dek her site için içerik siparişleri alabilirsiniz. Ardından sipariş edilen içerik başlıkları ile alakalı inceleme yaparak istek edilen kelime sayısı kadar içerikleri hazırlayabilir, müşterilerinize teslim ederek para kazanabilirsiniz.

İçerik üretmek için sipariş almak istiyorsanız forumları, Freelancer sitelerini kullanabilir ve bu platformlarda içerik işi yapan kişilerin profillerini inceleyip kendi rotanızı oluşturabilirsiniz. Böylelikle günde birkaç saatinizi ayırarak internetten ek gelir elde etmek olası hale gelir.

2. Forumlarda Satış Yapın!

Forumlarda satış yaparak para kazanmak, internet kullanımını temel düzeyde dahi olsa bilen her insanın yapabileceği bir iştir. Satacağınız mamüller fiziki olabileceği gibi dijital ürün de olabilir. Örneğin toplumsal medya hizmetleri pazarlamacılığı, günümüzde bir çok internet forumunda etken olarak ticareti meydana getirilen dijital mamüller arasında yer almaktadır. Forumlarda satabileceğiniz mamüllerin bir sınırı yoktur; istek olan ve yasal olan mamüller olması yeterlidir. Forumlarda örneğin şu ürünleri satabilirsiniz;

 • Sosyal medya hizmetleri; İnstagram, YouTube, Twitter gibi devasa toplumsal medya platformları için takipçi, beğeni, izlenme gibi hizmet arayışları asla bitmiyor! Öncelikle güvenilir ve makul fiyatlı bir toplumsal medya hizmet sağlayıcısı bulabilir, sonrasında bu hizmetleri internet forumlarında satabilirsiniz. Böylelikle evden iş yaparak para kazanabilirsiniz.
 • Lisans, Web hizmeti, Tasarım hizmetleri; Eğer resim tasarım, grafik dizayn gibi mevzularda yetkinliğiniz bulunuyorsa ya da internet alanı, lisans hizmetleri konusu ile alakalı azca da olsa malumat sahibiyseniz internet forumlarında bu tür hizmetler vermeniz mümkündür. Örneğin grafik dizayn için sipariş üstüne bir forum hesabı açarak logo, banner gibi tasarımlar yapmış olup satmanız mümkündür.
 • İçerik, makale, editörlük hizmetleri; Forumlar üstünde sunulabilecek bir öteki hizmet ise internet siteleriyle alakalı olan içerik, makale ve editörlük hizmetleridir. İçerik hizmeti yukarıdaki başlıkta da bahsedilmiş olduğu gibidir. Makale, editörlük hizmetleri ise internet sitesinde bizzat makalelerin girişinden ve düzenlemesinden sizin görevli olacağınız bir iş türüdür.
İlginizi Çekebilir;  Anne Olmak: İlk Defa Anne Olacaklara Tavsiyeler

3. Sosyal Medya İçerik Üreticiliği

Sosyal medyada içerik üreterek para kazanmak seneler ilkin başlayan bir hasılat yöntemiydi. Ancak bu yöntemle günde birkaç saat ayırıp ek gelir elde etmek hala mümkün. Özellikle TikTok, Twitch, YouTube, Instagram gibi devasa çaptaki toplumsal medya ağlarında içerik üreterek para kazanmanız olası hale geliyor.

Kişilerin dikkatini çekecek resim ya da video içerikler oluşturup zamanla takipçi ve etkileşim sayılarınızı arttırabilirsiniz. Bir noktadan sonra etkileşim oranlarınız binlerce rakamlara ulaşmış olduğu vakit hem toplumsal medya ağının kendisinden, hem de sponsorluk ve reklamlardan hasılat elde etmeniz olası hale geliyor. Para kazanabileceğiniz toplumsal medya ağları şöyle listelenebilir;

 1. YouTube,
 2. TikTok,
 3. Instagram,
 4. Twitch,
 5. Twitter.

İnternetten hasılat sağlamanın süratli ve basit yollarından bazıları bu şekildedir. Bunlar haricinde evden yapılabilecek bir çok iş imkanı mevcuttur. Dijital işler gün geçtikçe arttığı için iş sahipleri evden çalışabilecek, kendilerine yardımcı olacak kişiler aramaktadır. Eğer evden iş ihtiyacınız bulunuyorsa siz de forumlara, freelancer platformlarına kayıt olarak öteki kişilerin yaptıkları işleri inceleyebilir ve size makul olanı seçerek çalışmaya başlayabilirsiniz.

İlgili Yazılar