KADINLARDAN © 2023. TÜM HAKLARI SAKLIDIR.

Kadınlardan

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Astroloji
  4. »
  5. En Zeki Burç Sıralaması

En Zeki Burç Sıralaması

Kadınlardan Kadınlardan - - 4 dk okuma süresi
516 0

En Zeki Burç Sıralaması – Zeki olmak her insana göre farklılık gösterse de bilhassa akademik ve iş alanında öteki kişilere göre daha etkin ve daha basit algılayabilen kişiler zeki olarak adlandırılmaktadırlar. Özellikle zekâ çoğu değişik noktada değişik sebeplere bağlanmaktadır.

Bazı kişilere göre zekâ genetik birtakım kişilere göre çabanın bir kararı birtakım kişilere göre ise de burçlar ile alakalıdır. Özellikle burçların enleri genelde burçlara ve burçların kişilerin üstündeki etkilerine inanan kişiler tarafınca merak edilmektedir. Bu günkü mevzumuz ize en zeki burçlar listesi olmaktadır.

Birlikte en zeki burçlar neler burçların etkilediği zeka türleri neler inceleyelim. En zeki burçlar bilhassa meydana getirilen araştırmalar kararında elde edilmiş istatistiklerde kova ve akrep burçlarının en zeki burç sıralaması içinde ilk sıralarda olduğu düşünülmektedir. Aynı zamanda astrologlar tarafınca da bu iki burcun değişik alanlarda zeki oldukları söylenmektedir.

En Zeki Burç Sıralaması

Astrologlara göre akrep burçları algısal zekaya daha çok haiz oldukları için genelde karşılaştıkları her durumu realist bir halde değerlendirmeye ya da anlamaya çalışmaktadırlar. Kova burçları ise bilişsel kabiliyetleri olabildiğince gelişmiş burçlar oldukları için genelde analitik zeka seviyesinde yüksek ölçülerine sahiptirler.

Ancak bu yalnızca iki burcun zeki olduğu anlamına gelmemektedir. Özellikle değişik zeka türlerinde ikizler ve Terazi burçları da olabildiğince zeki burçlar olarak kabul edilmektedirler.

Bunun yanı sıra yengeç ve balık burçları ise romantik açıdan en zeki burçlar olarak bilinmekte ve genelde başkalarının duygularını tanıma ve akıl yürütme konusu ile ilgili öteki burçlara göre olabildiğince etkin olmaktadırlar.

Koç, yay ve aslan burçları ise sezgisel güçlerinin olabildiğince güçlü olduğundan kaynaklı genelde liderlik alanında olabildiğince başarı göstermektedirler.

Son olarak oğlak, boğa ve başak burçları ise basit zeka konusu ile ilgili olabildiğince kabiliyetli burçlar içinde yer almaktadırlar.

İlginizi Çekebilir;  Koç Burcu Aşk Uyumu! En Uyumlu Burçlar Hangileri?
En Zeki Burç Sıralaması

Burçların Zeka Türleri

Her burç kendi alanında zeki olarak kabul edilse de bilinmiş olduğu suretiyle zeka yalnızca analitik düşüncede değil değişik zeka türleri üstünden değerlendirilmektedir. Bu nedenle burçların zeka türleri farklılık göstermektedir.

Özellikle kova burcu başarısızlıktan hoşlanmadığı için rastgele bir mevzuyu öğrenme konusu ile ilgili olabildiğince başarılıdır. Aynı zamanda ikizler burcu da süratli düşünebilme kabiliyetine haiz oldukları için genelde rastgele bir yeni fikri olabildiğince ivedi kavramakta ve söyleşi esnasında devamlı olarak değişik bir mevzuya düşünce üretebilmektedirler.

İlgili Yazılar