KADINLARDAN © 2023. TÜM HAKLARI SAKLIDIR.

Kadınlardan

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Kadın
  4. »
  5. Cinsel İlişkiden Sonra Hamile Kalmamak İçin Doğal Yöntemler

Cinsel İlişkiden Sonra Hamile Kalmamak İçin Doğal Yöntemler

Kadınlardan Kadınlardan - - 3 dk okuma süresi
467 0

Cinsel ilişkiden sonrasında gebe kalmamak için tabii yöntemler vardır. Ancak bu tür yöntemlerin tıbbi anlamda bir yetkinliği ve net netice verip vermeyeceği tam anlamıyla bilinemediği için birçok hanım korumasız cinsel ilişkiden sonrasında gebe kalmamak için ne yapmak lazım diye bir sual sordurulmuş olduğu vakit akla ilk gelecek en etkili öneri her vakit için ertesi gün hapı olacaktır. Peki, ertesi gün hapına alternatif olarak, cinsel ilişki sonrası gebe kalmamak için ne gibi bir teknik uygulanabilir. Kendinizi ertesi gün hapı ya da doğum denetim hapı gibi kimyasal ilaçlar kullanmaya zorlamamak için tabii korunma şekilleri araştırması yapıyorsanız bu yazımız sizin için yararlı olacaktır.

Hamile Kalmamak İçin Limon

Hamile kalmamak için limon korunma tekniği olarak ta antik çağlara kadar giden bir tabii korunma yöntemidir. Limonun bünyesinde bulunan asit miktarı ve sitrik asit olması sebebiyle limon ile gebe kalmaktan korunmak olası olacaktır. Sitrik asit oldukça iyi bir sperm öldürücü olarak yüzyıllardır bilinir.

Cinsel İlişkiden Sonra Hamile Kalmamak İçin Doğal Yöntemler

Hamile Kalmamak İçin Maydanoz Suyu İçmek

Hamile kalmamak için maydanoz suyu içmek de yararlı bir teknik olabilir. Ancak bu tekniğin limon kadar büyük bir tesir yaratıp yaratmayacağı tam anlamıyla bilinememektedir. Adet söktürücü olarak malum maydanoz suyu birkaç gün süresince derli toplu içildiği vakit tane sökmesi yaşanabilir.

Hamile Kalmamak İçin Meyan Kökü Çayı

Hamile kalmamak için meyan kökü çayı içmek de etkili bir yöntemdir. Meyan kökü çayı spermin yumurtayı döllemeden vücuttan doğrudan atılmasını destek olur.

Korunmasız Cinsel İlişkiden Sonra Bebek Olmaması İçin Rezene Çayı

Korunmasız cinsel ilişkiden sonrasında bebek olmaması için rezene çayı içmek etkili bir teknik midir? Diye soracak olursanız, bu teknik de geçmişten bugüne birçok şahıs tarafınca denenmiş olan bir yöntemdir. Hamile kalmamak için nebat çayları içinde bulunan rezene çayı tane söktürücü bir etkiye haiz olduğundan eskiden beri tabii bir doğum denetim tekniği olarak kullanılır. Cinsel ilişki sonrası rastgele bir kimyasal deva ya da bir tıbbi müdahale almak halinde kalmak istemiyorsanız gebe kalmayı engel olan nebat çayları sizin için İdeal çözüm yolu olacaktır.

İlginizi Çekebilir;  Tesettür Düğün Kombini Nasıl Yapılmalı?

İlgili Yazılar