KADINLARDAN © 2023. TÜM HAKLARI SAKLIDIR.

Kadınlardan

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Kadın
  4. »
  5. Bebek Kilosuna Göre Mama Miktarı Hesaplama

Bebek Kilosuna Göre Mama Miktarı Hesaplama

Kadınlardan Kadınlardan - - 3 dk okuma süresi
486 0

Bebek kilosu göz önünde bulundurularak mama miktarı hesaplama yapılmalıdır. Bebek kilosuna göre mama miktarı hesaplama yapmak olabildiğince kolay bir işlemdir. Mama miktarı hesaplama, bebeğin kafi bir düzeyde beslenmesi açısından son aşama önemlidir. Çok fazla mama ya da alması ihtiyaç duyulan orandan daha azca mama yemesi ileride birtakım sorunlara sebebiyet verebilir. Böyle bir durumun yaşanmaması için bebek kilosuna göre ne kadar mama verilmesi icap ettiğini bilmeniz gerekmektedir. Eğer bebeğinizin kilosu 4 KG ise günlük alması ihtiyaç duyulan mama miktarı ise 600-700 ML içinde olacaktır. Bu mama alımı bebeğin kilosuna göre azalıp çoğalabilir.

Bebek Kilosuna Göre Mama Miktarı Hesaplama

5 Kilo Bebek Kaç ML Mama İçer?

5 kilo bebek kaç ML mama meşrubat bulunduğunu kesinlikle bilmeniz gerekiyor. Çünkü bebeğin kilosuna göre kafi düzeyde bir mama alımı yapması gerekir. Kilosu ne kadarsa alacağı mama miktarı buna bağlı olarak değişecektir. 5 kilo bebek kaç ML mama içer? incelemesini yaptığımızda ise 800 ML kafi bir mama alımı olacağının altını çizebiliriz. Belirtmiş olduğumuz mama miktarının ise daha da fazla üstüne çıkılmamasına dikkat edilmelidir.

Anne Sütü Alan Bebeğe Ne Kadar Mama Verilir?

Anne sütüyle beslenen bir bebeğin mama ile beslenmesini de isteyebilirsiniz. Anne sütünün kifayetsiz kalmış olduğu durumlarda ise mama ile takviye yapılabilir. Anne sütü alan bebeğe ne kadar mama verilir? kısmına geldiğimiz vakit ise bu mevzunun olabildiğince ehemmiyet arz ettiğini söylemeliyiz. Bebeğin anne sütü dışında mama alım miktarı 150 ML şeklinde olmalıdır. Zaten anne sütüyle de beslendiğinden kaynaklı 150 ML en uygun bir alım olur.

İlginizi Çekebilir;  Bir Erkeğin Seni Sevdiğini Nasıl Anlarsın?

6 Kilo Bebek Kaç ML Mama İçer?

Bebeklerin kilosu, günlük alması ihtiyaç duyulan mama miktarı açısından son aşama ehemmiyet arz etmektedir. 6 kilo bebek kaç ML mama içer? konusu burada çok mühim hale gelmektedir. Anne sütünden mahrum olan ya da anne sütünü alsa da kafi gelmediği durumlarda mama içebilmektedir. Eğer bebeğin kilosu 6 KG ise o vakit en çok alması ihtiyaç duyulan mama miktarı ise 900 ML şeklinde olmalıdır.

İlgili Yazılar