KADINLARDAN © 2023. TÜM HAKLARI SAKLIDIR.

Kadınlardan

  1. Anasayfa
  2. »
  3. İlişkiler
  4. »
  5. Aşkta Doğru Kişi: Sevgilin Senin İçin Doğru Kişi Mi?

Aşkta Doğru Kişi: Sevgilin Senin İçin Doğru Kişi Mi?

Kadınlardan Kadınlardan - - 8 dk okuma süresi
496 0

Aşkta doğru kişi ile bir araya gelmeyi başarmak, sevinçli bir beraberlik isteyen herkesin hayalidir. Kavgalar, ahenksiz olan hobiler, aile yapıları, hayat tarzları, hatta kıyafet şekilleri… İki kişinin beraber daha ahenkli ve daha sevinçli bir aşk yaşamı yaşaması bunların yanında binlerce faktöre bağlı olarak gelişebilir. Aşkta doğru kişiyi bulmak olabildiğince zordur, çünkü dünyada 8 milyarı aşkın insan var! Bir insanoğlunun aşkta doğru kişiye muadil gelip gelmediğini anlaması, onu iyi bir halde çözümleme edip tanımasıyla alakalıdır.

Aşkta doğru kişiyi bulmak

Günümüzde evliliklerin büyük bir çoğunluğu ahenksiz ve aykırı iki insanoğlunun bir araya gelmesiyle beraber hüsranla sona eriyor. Zira çiftler yalnızca birbirlerine karşı duyduğu yoğun sevgi, aşk ve arzunun büyüsüne kapılıp partnerlerinin kendileri için doğru şahıs bulunduğunu düşünüyorlar. Eğer tanıştığınız kişinin aşkta doğru şahıs olup olmadığını merak ediyorsanız, onu iyi bir biçimde çözümleme etmeli ve iyi bir halde tanımalısınız. Partnerinizin sevdiklerini ve nefret ettiklerini bilmeli, onun bakış açısından dünyaya bir kez olsun bakmayı başarmalı ve kendiniz ile onun dünyasını yan yana koymalısınız.

Aşkta doğru kişiyi bulmak her vakit olası olmasa da birtakım insanoğlu sevdikleri için harbiden bir şeyleri değiştirebilir ve doğru olanı hazırlamaya çaba gösterebilirler. Bu durumda aslında pek de ahenkli sayılmayacak çiftler, vakit geçtikçe birbirlerine daha sıkı sarılmış olur ve daha ahenkli hale gelirler. Aralarındaki sevgi reel anlamda yoğunsa, bireyler sevdikleri için kendi zevklerini de tamamiyle silmeden bir şeyleri değiştirmeyi göze alabiliyorsa anlaşmak her vakit daha kolay olacaktır. Peki, Sevgilin senin için doğru şahıs mi; iyi mi anlayabilirsin? aşkta doğru şahıs iyi mi bulunur?

Aşkta Doğru Kişiyi Bulmak

Aşkta doğru kişiyi bulmak için ilk önce yukarıda da bahsedilmiş olduğu gibi partnerinizi iyi bir halde tanımanız gerekecektir. Bazen insanları doğru tanımak olası olmayabilir, fakat sizinle beraber geçirdiği vakit size karşı yaklaşımlarını ve öteki insanlara karşı yaklaşımlarını inceleyerek kişiler ile ilgili düşünce yürütmeniz o kadar da zor olmayacaktır.

İlginizi Çekebilir;  Erkek Sevgiliyi Telefona Kaydetme İsimleri

İşaret dili psikolojisi, bir insanoğlunun karakterini yansıtmak için faydalı fikirleri ortaya koysa da bu hususta uzmanlaşmak olabildiğince zordur. Bu nedenle yalnızca kolay ve temel birkaç araştırma yaparak partnerinizin sizin için doğru şahıs olup olmadığını anlamanız da mümkündür. Aşkta doğru kişiyi bulmak istiyorsanız, partnerinizi iyi bir halde tanımaya çalışırken bunun yanı sıra aşağıdaki temel analizleri de uygulayabilirsiniz.

  • Öfke alışkanlıklarını inceleyin; Sürekli öfkeli bir ruh hali, tabi bununla beraber devamlı kavgaları da getirebilir. Eğer partneriniz sizinle ilgili ya da başkalarıyla ilgili düzgüsel durumlara fazla reaksiyon veriyorsa, ihtimaller içinde durumlar için kavga ve münakaşa ortamı yaratıyorsa, siz sakin davranırken size karşı rastgele bir sebepten ani bir halde yükseliyorsa bu kişiyle uzun solukta ciddi kavgalara girmeniz olasıdır.
  • İnsanlara yaklaşımını inceleyin; Bir insanoğlunun iyilik ve fenalık açısından karakterini çözmenin en iyi yolu, onun başkalarına karşı davranışlarını gözetmektir. Örneğin partneriniz sizin yanınızdayken devamlı öteki birini kötülüyor ve arkasından konuşuyorsa, bu şahıs ile ilgili iyi hiç bir şeye değinmeden devamlı şahıs ile ilgili fena olan şeylerden bahsediyorsa uzun solukta bunu sizin için de başkalarının yanısıra yapabileceğini düşünebilirsiniz. Bazen insanoğlunun sevmediği, hoşlanmadığı ve yalnızca onun gözünde değil harbiden fena bir karaktere haiz olan birileri olabilir. Ancak partneriniz yalnızca bir şahıs için değil çoğu şahıs için devamlı fena yaklaşımlarda bulunuyorsa bu vaziyet uzun solukta size zarar olarak dönebilir.
  • Tartışma anlarındaki tepkileri gözetin; Bir insanoğlunun örnek olarak aldatıldığı vakit küplere binmesi, hüsrana uğraması ve harbiden öfkelenmesi alışılmışın haricinde bir vaziyet değildir. Aynı zamanda bir insanoğlunun örnek olarak sevilmiş olduğu bir yeri sevmediğinizi açıkladığınız vakit bu sözünüze düşmanlık gibi bir anlam yüklemesi ve küplere binmesi de alışılmış bir vaziyet değildir. Partneriniz ile tartışmanızı ve kavga etmenizi önermiyoruz! Sadece ihtimaller içinde bir kavga anında sizinle konuşup problemi çözüme ulaştırmak yerine sizi yalnız bırakıyorsa, empati kurmayıp yalnızca kendi haklı olduğu konulardan bahsediyorsa, sesini yükseltiyor ya da size el kaldırmaya girişim ediyorsa bu kişinin aşkta doğru şahıs bulunduğunu söylemek yanlış olacaktır.
  • Üslubuna dikkat edin; Bir insanoğlunun üslubu, bunun yanı sıra onun kimliğidir. Üslubun yanı sıra bir insanoğlunun hobileri, yapmayı sevilmiş olduğu eylemler, hatta dinlediği müzikler bile kişinin karakterini yansıtabilmektedir. Partneriniz devamlı size ya da başkalarına karşı kaba ve kırıcı bir dille konuşuyorsa, bu vaziyet uzun solukta sizi gayet fazla kırabilir.
İlginizi Çekebilir;  Evlilikte Anlaşamama: Eşiyle Anlaşamayanlar Ne Yapmalı?

Bunlar haricinde partnerinizin harbiden doğru şahıs olup olmadığını anlamanıza destek olabilecek çoğu nokta vardır. Ancak bir insanoğlunun karakterini genellikle en uygun şekilde ortaya koyacak dört nokta üslup, iyilikler ve kötülükler, hiddet ve sakinlik, çözüm odaklı olma ve kaçma özellikleri olarak bilinir. Elbette birtakım zamanlar asabi olan, birtakım durumlarda istemeden fena konuşan, bilmeden fenalık işleyen herkesin tamamiyle fena bir karakteri bulunduğunu söylemek yanlıştır.

İnsanlar hata yapabilir, öfkeli olabilir, fena konuşabilir. Fakat bunun yanı sıra bütün dünyayı karşısına almışken sevilmiş olduğu şahsa karşı çok değişik bir yaklaşım sergileyebilir. Aşkta doğru kişiyi bulmak istiyorsanız, yukarıdaki birkaç tavsiyeden de yola çıkarak ve kişiyi daha iyi tanıyarak vakit içinde kendi kararınızı kendiniz vermeniz gerekir.

Bunun yanı sıra evlilikte anlaşamama problemleri yaşıyorsanız, sevgilinizle aranızdaki buzları eritmek ve kavgalarınızı azaltmak istiyor fakat ne yapacağınızı bilmiyorsanız şu yazımız da yol gösterici olabilir; Evlilikte Anlaşamama: Eşiyle Anlaşamayanlar Ne Yapmalı? (2023)

İlgili Yazılar