KADINLARDAN © 2023. TÜM HAKLARI SAKLIDIR.

Kadınlardan

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Astroloji
  4. »
  5. Alçalan Burç Hesaplama

Alçalan Burç Hesaplama

Kadınlardan Kadınlardan - - 3 dk okuma süresi
542 0

Alçalan Burç Hesaplama – Astrolojide kişilerin doğum tarihlerine göre aslolan burçları bulunmakta fakat aynı zamanda yükselen ve alçalan burçları da yer almaktadır. Genellikle kişilerin reel burçlarını bulunmaları esnasında gereksinimleri olan tek şey doğum tarihleri olurken yükselen ya da alçalan burç hesaplama birazcık daha zor olabilmektedir.

Kişilerin doğum tarihlerine göre belirlenen burçları güneş burcu olarak bilinirken alçalan burçları ise ay burcu olarak bilinmekte ve bütün bu burçlar kişilerin karakterlerini ve yapılarını mühim seviyede etkilemektedir.

Alçalan Burç Hesaplama

Doğum haritası kişilerin yaşamının bir yansıması olarak yorumlanırken genelde bu harita için hem güneş burcu hem de ay burcu mühim etken olmaktadır. Genellikle çoğu şahıs tarafınca dört gözle beklenen alçalan burç hesaplama çoğu internet sitesi üstünden direkt olarak yapılabilmektedir. Ancak alçalan burcu hesaplarken kesinlikle tam doğum saatinizi bilmeniz gerekmektedir.

Özellikle alçalan burç hesaplama yapılırken yaklaşık 2 saat aralıklarla değişen burçlar hesaplanırken genelde doğmuş olduğunuz saatin yaz saati uygulamasına muadil gelip gelmediğini de göz önüne almanız gerekmektedir.

Matematiksel olarak hesaplanan doğum haritaları kişilerin doğdukları anda gezegenlerin konumlarını hesaplayarak kişinin hangi burca haiz bulunduğunu bilmeye destek olmaktadır. Bu prosedür için genelde astrolojide gezegen konumlarının açı ve. Hesaplamaları üstünden kişilerin alçalan burç hesaplaması da yapılmaktadır.

Doğum haritaları için güneş burçları kadar alçalan burçlar da olabildiğince büyük ehemmiyet arz etmektedir. Çünkü haritada yer edinen yükselen burcun tam zıt hali alçalan burç olmaktadır. Yani yükselen burç ile güneş burcunuzun tam içinde yer almaktadır.

Alçalan Burç Hesaplama

Alçalan Burç Neyi Temsil Eder?

Özellikle yükselen ve alçalan burçlar insan yaşamı içinde belli başlı olayların yansıması olarak kabul edilmektedirler. Genellikle dört gözle beklenen alçalan burç neyi temsil eder? sorusunun yanıtı için yükselen burç kişinin hayatımdaki en doruk noktayı işaret ederken alçalan burç ise evlilik ve konsorsiyum hakkında yedinci evimizin zirvesini temsil ettiğini söyleyebiliriz.

İlginizi Çekebilir;  Koç Burcu Aşk Uyumu! En Uyumlu Burçlar Hangileri?

Bu doruk içinde dünyadaki başarımız v patronlarımız, iş ortaklarımız ya da eşlerimiz almaktadır. Bu nedenle kişinin alçalan burcu vasıtası ile hayatında yakalayabileceği başarılar ve başarısızlıklar basitçe ayrım edilebilmektedirler.

Özellikle çoğu şahıs evlilik tarihlerini ya da direkt olarak evlenecekleri kişileri doğum haritalarına göre belirlemekte ve hayatlarını bu yolla yönlendirmektedirler.

İlgili Yazılar