KADINLARDAN © 2023. TÜM HAKLARI SAKLIDIR.

Kadınlardan

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Diğer
  4. »
  5. 2023 İçin Netflix Dizi Önerileri: En İyi Netflix Dizileri Hangileri?

2023 İçin Netflix Dizi Önerileri: En İyi Netflix Dizileri Hangileri?

Kadınlardan Kadınlardan - - 6 dk okuma süresi
527 0

Netflix dizi önerileri için hazırlanan listeler her etkin Netflix yapımının sonrasında sil baştan yenileniyor. Netflix, ortaya çıkmış olduğu günden bu yana çoğu etkin yapıma imza attı. Dünya genelinde çok sevilen ve izleyicilerin takdirini toplamayı başaran bu diziler, toplumsal medya akımlarından ticari ürünlere kadar çoğu noktaya öncülük etmeyi başarıyor. Bu durumun en kolay örneği olarak Netflix yapımlı Squid Game dizisi gösterilebilir. Squid Game, 2021 senesinde yayına verildiğinde milyonlarca izleyicinin takdirini kazanmış ve bunun yanı sıra toplumsal medyadaki çoğu akımın öncüsü olmayı başarmıştı.

Ayrıca Squid Game yalnızca toplumsal medya için değil, bunun yanı sıra dizide kullanılan kıyafetlerden maskelere dek çoğu ürün de tanınmış olmuştu. Netflix üstünde Squid Game dizisine benzer çoğu dizi bulunuyor. Ancak internette sunulan listeler hem aktüel olmamasıyla, hem de harbiden “En iyi Netflix dizileri” listesine eklenebilecek yapımları içermemesiyle pek de alaka görmüyor. Bu yazıda 2023 yılı yaklaşırken evde, ofiste ya da yolculukta izlenebilecek en iyi Netflix dizileri listelendi ve bir araya getirildi.

En İyi Netflix Dizi Önerileri Neler? (2023)

Eğer sürükleyici ve dikkat cazibeli bir Netflix dizi önerisiyle eğlenceli bir vakit geçirmek istiyorsanız, bu listedeki dizileri öneri etmek sizin için mükemmel bir seçim olacak. IMDB puanı en az 8.0 ve üstü olacak şekilde hazırlanan Netflix dizi önerileri sıralamasında neredeyse her Netflix kullanıcısının bilmiş olduğu ve izlediği Black Mirror, Squid Game, Sex Education gibi tanınmış diziler yerine diğerlerine göre fonda kalmış, fakat mükemmel bir vaka akışı barındıran yapımlar bulunuyor. 2023 yılı için “En iyi Netflix dizi önerileri” aşağıdaki gibidir.

İlginizi Çekebilir;  Anne Olmak: İlk Defa Anne Olacaklara Tavsiyeler

1. Sürükleyici: Kalifat (2020)

Adı pek bilinmiyor olsa da izlenebilecek mükemmel Netflix dizileri arasında mutlaka Kalifat geliyor. Kalifat, Netflix dizi önerileri listelerinde pek rastlanmayan ve çok şahıs tarafınca meçhul fakat olabildiğince sürükleyici, dikkat cazibeli bir vaka akışına sahiptir.

Hayatları iç içe geçmekte olan bir öbek insanoğlunun mükemmel öyküsünü mevzu alan dizinin başrolü, Fatima isimli bir ajandır. Fatima, İsveç’te gerçekleşecek bir terör saldırısının haberini alır. Bu saldırıyı engellemek isteyen Fatima, elinden geleni ardına koymayacaktır. Ancak Fatima’nın yolu, vereceği bu mücadelenin içerisinde biçare kalmış bir annenin önüne çıkacaktır.

2. Cinayetler: American Crime History (2016)

American Crime History dizisinin olabildiğince sürükleyici bir mevzusu var. Her bölümünde değişik bir hikayenin ekranlara verildiği bu dizi, Amerika’nın tarihteki geçmiş cinayetlerini ortaya koyuyor. Bu dizideki başrol ise sosyete bir katil olarak ekranlara geliyor.

Aşkın, zenginlik ve paranın, cinayetlerin bol miktarda işlendiği American Crime History, sürükleyici ve IMDB puanı yüksek Netflix dizi önerileri arasında ikinci sırada yer alıyor. Eğer zamanınızı çarpıcı bir takım ile geçirmek istiyorsanız, mutlaka izlemeniz ihtiyaç duyulan yapımlardan bir tanesi de bu dizidir.

3. Duygu Seli: Bir Başkadır (2020)

Netflix dizi önerileri listesinin 3. esnasında yapımını Netflix’in üstlendiği bir Türk dizisi yer alıyor. Farklı yaşamlara haiz insanların bir araya gelmesiyle beraber şekillenen Bir Başkadır dizisinin hikayesi, izleyenleri hem duygu seline boğuyor hem de tatlı bir güldürü ortamı oluşturuyor.

Kimi vakit tebessüm ettiren, bazen seyircisinde çok derin ve dokunaklı anlamlar bırakan Bir Başkadır dizisi pek bilinmese ve adından laf edilmese de mutlaka izlenmesi ihtiyaç duyulan diziler arasındadır. Hikayesi bakımından bu listenin üçüncü sırasına girmeye mutlaka aday olan bir dizidir.

İlginizi Çekebilir;  Umursamaz Erkeğe Nasıl Ders Verilir?

4. Animasyon Sevenlere: BoJack Horseman (2014)

Eğer animasyon dizilerden ve filmlerden hoşlanıyorsanız, bir erişkin animasyon dizisi olan BoJack Horseman mutlaka izlemenizi öneri ettiğimiz Netflix yapımları arasındadır. 80’li yıllarda dibe çökmüş bir yıldızın yaşamını ele alan bu dizi komediyi, duygusallığı, eğlenceyi, macerayı içerisinde bir arada barındırıyor.

Başrolünde BoJack Horseman isimli animasyon karakterin bulunduğu dizide vaka akışları ve gelişmeler olabildiğince çarpıcı görünüyor. Bu tür diziler ve filmler bir çizgi film gibi göründüğünden pek tercih edilmese de erişkin içeriğin, argonun bol miktarda geçmiş olduğu bu dizinin mutlaka çizgi film olarak görülmemesi gerekiyor.

İlgili Yazılar