KADINLARDAN © 2023. TÜM HAKLARI SAKLIDIR.

Kadınlardan

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Cilt
  4. »
  5. 10 Saatte Ciltteki Bütün Lekeleri Çıkaran Maske

10 Saatte Ciltteki Bütün Lekeleri Çıkaran Maske

Kadınlardan Kadınlardan - - 3 dk okuma süresi
558 0

Cilt lekeleri bilhassa hanımlar için olabildiğince büyük sorunlar yaratmaktadırlar. Kötü bir görüntüye neden olan cilt lekeleri genelde güneş alerjilerinde ya da sivilcelerde meydana gelmektedir. Bu lekelerin giderilmesi ise cilt yüzeyindeki renk pigmentlerinin hasar görmesi sebebiyle oluştukları için epey zor olmaktadır.

Cilt lekeleri için çoğu değişik teknik bulunmaktadır. Ancak çoğu tedavi tekniği yalnızca lekelerin koyu rengini azaltmakta yalnız tamamiyle geçmesine imkân sağlamamaktadırlar. Cilt lekeleri için çoğu değişik krem kullanması yapılsa da genelde bu kremler rastgele bir işe yaramamaktadır ya da yalnızca lekelerin rengini hafiflettirmektedir. Ancak tabii yöntemler kullanılarak cilt lekelerinden kurtulmak mümkündür.

10 saatte ciltteki tüm lekeleri çıkaran maske olarak malum bir teknik vasıtası ile genelde cilt yüzeyinde bulunan sivilceler, akneler ya da cilt lekeleri ortadan kaldırılmaktadır. Tamamen tabii içeriklere haiz olması sebebiyle cilt yüzeyinde rastgele bir tahriş edici özelliğe haiz olmamasıyla beraber bunun yanı sıra şahıs sağlığına da rastgele bir ziyanı bulunmamaktadır.

10 Saatte Ciltteki Bütün Lekeleri Çıkaran Maske

10 Saatte Ciltteki Bütün Lekeleri Çıkaran Maske Tarifi

Genellikle güneş kaynaklı olarak gerçekleştirilen lekeler olabildiğince fena bir görüntüye neden olmaktadırlar. Ancak 10 saatte ciltteki tüm lekeleri çıkaran maske tarifi sayesinde bu lekelerden 10 saat içerisinde kurtulmak olabildiğince kolaydır.

Çilek ve bal maskesi şeklinde de malum bu maske için 4 tane yıkanmış çilek ve 2 çay kaşığı bal yeterlidir. İlk olarak yıkamış olduğunuz çilekleri küçük küçük doğrayarak mikserde çırpın ve püre haline getirin daha sonra içine 2 kaşık balı da ilave ederek iyice karıştırın ve hazır hale gelmiş olan maskenizi yüzünüze sürerek 15 dakika kadar bekletin. Daha sonra ılık su ile yüzünüzü paklayın ve bu tekniği 1-2 hafta süresince muayyen aralıklarla kesinlikle uygulayın.

İlginizi Çekebilir;  Karbon Peeling Yaptıranlar

Sonuçta cildinizde bulunan lekelerin neredeyse tamam mı ortadan kalkmış olacaktır. Aynı zamanda bu maske vasıtası ile cildinizde birikmiş leke ve yağda ortadan kaldırılarak peeling tesiri vasıtası ile ölü derinin atılması sağlanmaktadır. Daha parlak ve daha pürüzsüz bir cilde haiz olmak isteyen her insanın bu tarifi kesinlikle uygulaması gerekmektedir.

İlgili Yazılar